O nas

Dowiedz się kim jesteśmy
i dlaczego zależy nam na dobrobycie na pokolenia.

Jesteśmy grupą ekonomistów,

którzy chcą promować politykę gospodarczą opartą na najnowszej wiedzy naukowej. Pochodzimy z Polski, ale pracujemy także na uczelniach w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych i czerpiemy wiedzę oraz doświadczenia ze środowisk akademickich różnych krajów.

Łączy nas przekonanie,

że mądra polityka wymaga szacunku, wolności i wiedzy. Jako eksperci staramy się objaśniać złożoną rzeczywistość gospodarczą w jej najważniejszym, społecznym kontekście. Wierzymy, że wiedza, którą się dzielimy, pomoże zbudować w Polsce dobrobyt. Dobrobyt na pokolenia.

Dobrobyt Na Pokolenia

Co robimy

Zawodowo zajmujemy się różnymi dziedzinami ekonomii, a na co dzień przede wszystkim prowadzimy badania i wymieniamy się wiedzą w ramach środowiska akademickiego. Nie chcemy jednak, aby aktualna wiedza ekonomiczna była dostępna tylko dla wąskiego grona studentów i wykładowców – dlatego wspólnie staramy się szerzyć ją w mediach.

Nasz pierwszy tekst o nierównościach dochodowych powstał dla Rzeczypospolitej z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i dość szybko zagwarantował nam stałe grono czytelników. Od listopada 2018 roku nasze analizy i ekspertyzy pojawiają się regularnie w mediach tradycyjnych i cyfrowych.

Naszych ekspertów gościły m.in.: Bankier.pl, Radiowa Czwórka, ekonomiaspoleczna.pl, Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, Krytyka Polityczna, Magazyn Pismo, Nowa Konfederacja, Nowy Obywatel, Obserwator Gospodarczy, Oko press, Parkiet, PIE, Puls Biznesu, Raport o stanie świata, Rzeczpospolita, TOK FM, TVN24, Tygodnik Powszechny, Tygodnik TVP, VoxEU.org, Imponderabilia (kanał youtube), Dziennik Gazeta Prawna, Tygodnik Przegląd, INN Poland, Notes from Poland, LSE blog, Odsłuch Społeczny, Magazyn Kontakt, Polityka, Obserwator Finansowy.

Eksperci DnP uczestniczyli w debatach CASE, Concilium Civitas, Fundacji Batorego, Biennale Warszawa, ZPP, Instytutu Finansów, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, SGH PAN, CN Kopernik, Instytutu Obywatelskiego, Otoko Club, Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Muzeum Sztuki Współczesnej i WNE UW

Poznaj nas bliżej

Zajmujemy się różnymi dziedzinami ekonomii, dzięki czemu możemy twórczo dyskutować o skomplikowanej rzeczywistości gospodarczej.

Paweł Bukowski
London School of Economics

rynek pracy, nierówności

Doktoryzował się z ekonomii na Central European University (CEU). Jest starszym ekspertem w the European Expert Network on Economics of Education. W 2015 roku wizytował University of California, Berkeley.

Poznaj lepiej

Wojciech Paczos
Cardiff University

dług publiczny, inflacja

Makroekonomista, wykładowca w Cardiff University i adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN). Ukończył doktorat w European University Institute, absolwent warszawskiej SGH.

Poznaj lepiej

Joanna Clifton - Sprigg
University of Bath

migracja, edukacja, rynek pracy

Absolwentka Uniwersytetu Cambridge, ukończyła studia doktoranckie na University of Edinburgh. Obecnie pracuje jako wykładowca na University of Bath. Pracowała również na University of Bristol i University of Edinburgh.

Poznaj lepiej

Paweł Doligalski
University of Bristol

finanse publiczne, redystrybucja dochodów

Absolwent SGH, odbył pobyt badawczy na Uniwersytecie Pensylwanii w Filadelfii i obronił doktorat w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Obecnie wykłada Finanse Publiczne na Uniwersytecie w Bristolu.

Poznaj lepiej

Tomasz Makarewicz
Universität Bielefeld

stabilność finansowa, ekonomia behawioralna, ekonomia eksperymentalna

Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Doktoryzował się w Instytucie Tinbergena na Uniwersytecie Amsterdamskim.

Poznaj lepiej

Łukasz Rachel
Princeton University

postęp technologiczny, makroekonomia

Makroekonomista, obecnie na stypendium naukowym na Uniwersytecie Princeton. W 2019 roku ukończył studia doktoranckie na London School of Economics. W 2017/18 był laureatem stypendium Fulbrighta na Uniwersytecie Harvarda.

Poznaj lepiej

Michał Wielechowski
Media

social media, www, koordynacja

W Dobrobycie odpowiada za promocję działalności fundacji i rozwój kanałów medialnych. Aktywnie zaangażowany w działalność studenckich kół naukowych. Szczególnie związany ze SKN Ekonomii Politycznej, w którym pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Marketingu i PR.

Poznaj lepiej

Wykładamy na uczelniach wyższych

Przekazujemy swoją wiedzę młodszym pokoleniom.

Nasze opinie i ekspertyzy

Jesteśmy naukowcami. Opieramy się o dane i fakty, dlatego nasze opinie i ekspertyzy zawsze powstają w oparciu o naukowy rygor.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Akceptuję Polityka prywatności