Łukasz Rachel na konferencji Bank Of Korea

przez Łukasz Rachel

Nasz ekspert Łukasz Rachel wziął udział w konferencji Centralnego Banku Korei Południowej na temat naturalnych stóp procentowych. Na konferencję zaprosił go Thomas Sargent, wybitny makro-ekonomista i laureat Nagrody Nobla w tej dziedzinie. Łukasz Rachel jest uznanym ekspertem w tej dziedzinie, posiadającym na swoim koncie kilka artykułów naukowych, w tym wspólne prace z Larrym Summersem.

Konferencja odbyła się w dniach 30-31 maja 2024 roku w Seulu. Pierwszego dnia, sesje rozpoczęły się od przemówień wprowadzających oraz dialogu politycznego, prowadzonego przez przewodniczącego Szwajcarskiego Banku Narodowego, Thomasa J. Jordana, oraz gubernatora Banku Korei, Chang Yong Rhee. W sesji dotyczącej demografii jako determinanty naturalnej stopy procentowej, moderowanej przez Thomasa Sargenta, jednym z głównych mówców był Carlos Viana de Carvalho. Następnie, w sesji poświęconej przestrzeni fiskalnej, moderowanej przez Elmara Mertensa, wystąpił Ludwig Straub z Harvardu.

Drugiego dnia, podczas sesji specjalnej na temat naturalnej stopy procentowej w Korei, prezentację wygłosił Kyeongtak Do z Banku Korei. Łukasz Rachel uczestniczył jako dyskutant w sesji poświęconej zbieżności lub rozbieżności naturalnej stopy procentowej między gospodarkami rozwiniętymi i wschodzącymi, którą moderował Kwanho Shin z Korea University. Dzień zakończył się panelową dyskusją na temat przyszłej ścieżki naturalnej stopy procentowej i wyzwań dla banków centralnych, moderowaną przez Markusa K. Brunnermeiera z Princeton University.

Podobne opinie i ekspertyzy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Akceptuję Polityka prywatności